Nowa generacja kultowego już modelu Volkswagen GOLF GTI będzie oficjalnie dostępna od 5 marca 2013 roku. Jego debiut odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie.

Siódma seria Golfów to kolejny krok milowy w rozwoju rynku motoryzacyjnego. Co ciekawe, najtańsze Golfy są dostępne w niższej cenie niż szósta wersja. Ich podstawowe wyposażenie jest na tyle bogate, że warto się poważnie zastanowić nad zakupem.

Golf jest oparty na zupełnie nowej płycie podłogowej. Posiada ultranowoczesne jednostki napędowe. Jakość wykonania dorównuje droższym modelom firmy Audi, a przyjemność z jazdy i wzornictwo są klasą samą w sobie.

GTI podobnie jak model R stanowią przysłowiową wisienkę na torcie. Charakterystyczne fotele, zdobione od lat tą samą kratką nie pozostawiają wątpliwości, z jakim pojazdem mamy do czynienia.

Design nowego Golfa w połączeniu z subtelnymi akcentami informującymi o tym, że to rasowe GTI rzucają na kolana. Ten samochód komunikuje wszystko co jest doskonałe w niemieckiej inżynierii i wzornictwie. Nie ma tu mowy o żadnym przypadku. Każdy element jest przemyślany niczym nuty w utworach zespołu Kraftwerk. 220 KM z dwulitrowego, doładowanego czterocylindrowca również nie pozostają wątpliwości z jakim samochodem mamy do czynienia.

GTI to najbardziej rasowy i spójny hot-hatch na rynku. Mazda i Ford muszą od nowa odrobić lekcje. Zarówno w zakresie designu, jak również ergonomii i jakości prowadzenia. Do tego dochodzi najdoskonalsza w swojej klasie technologia.

Samochód odpowiada na wyzwania współczesności. Jest niezwykle szybki i stosunkowo ekonomiczny. Przyspiesza w nieco ponad 6 sekund do 100 km / h. Średnie spalanie wynosi około 7,3 l benzyny / 100 km.

Żyjemy w czasach niezwykłych zmian. Kryzys ekonomiczny stał się globalnym faktem, z którym uczymy się żyć. Posiadanie supersamochodów w stylu Ferrari, Aston Martin czy Lamborghini staje się wulgarne. Nawet będąc niezwykle bogatymi, dbamy o skromny wizerunek. GTI wydaje się rozsądną alternatywą dla tych, którzy kochają rasową motoryzację i nie chcą epatować kiczem.

Kończy się czas pozujących na arystokrację. Wraca czas prawdziwych wyzwań, w których potrzeba liderów i innowatorów. Samochód, który jest stworzony dla tej generacji ludzi to GTI. Dla trendu.pl poważny kandydat do miana samochodu roku. Rekomendujemy.