25 lat temu Honda zaprezentowała ikoniczny, supersportowy model NSX, który konkurował z supersamochodami Ferrari czy Lamborghini.

W 2015 luksusowy dział firmy Honda, zwany Acura, który słynie ze znakomitych limuzyn i SUVów,  przyspiesza bicie serca fanów rasowych, sportowych Gran Turismo.

Targi North American International Auto Show to z jednej strony niespotykana od lat eksplozja paliwożernych Trucków, z drugiej natomiast renesans sportowych supersamochodów. Nowa Alfa Romeo 4C w wersji Spider, Ford GT czy Acura NSX potwierdzają, że kryzys w branży motoryzacyjnej już dawno minął.
Do tego dochodzą ultranowoczesne rozwiązania koncernu Toyota, który lansuje wodorowy model Mirai.

Współczesna Acura NSX podobnie jak konkurencyjne BMW i8 to samochód hybrydowy.


Pod maską znajdziemy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem i 9-biegową skrzynią biegów, wyposażoną w podwójne sprzęgło o oznaczeniu DCT. Do tego dochodzą trzy silniki elektryczne, które tworzą hybrydę z jednostką benzynową.

Wygląd nowego NSX rzuca na kolana. Agresywnie narysowany przód i olśniewająco piękne tylne światła tworzą jedną z najciekawszych i pięknych linii na rynku samochodów sportowych.

Znajdziemy tu liczne nawiązania do klasycznego modelu Honda NSX podlane sosem współczesnych trendów moto designu.

Aerodynamika pojazdu jest tak dopracowana, że powietrze, które pochodzi z komory silnika, jest kierowane na tył, aby zwiększyć siłę docisku. Produkcyjna NSX jest szersza i dłuższa od konceptu zaprezentowanego w 2012 roku.

Przednie koła są napędzane przez niezależne silniki elektryczne, co powoduje, że właściwości jezdne tego samochodu są lepsze od wszystkiego, czym było nam dane jeździć wcześniej.

Nadwozie wykonano z aluminium i kompozytów.

Wnętrze jest zaskakująco przestronne i oferuje doskonałą jak na tak niski samochód widoczność. Znajdziemy tu rzecz jasna system informacyjny dostępny przez ekran TFT, który kładzie szczególny nacisk na pracę układu hybrydowego.

NSX na miarę 2015 roku. Nowa jakość na rynku motoryzacyjnym, która nawiązuje do legendy. Odrodzenie rynku sportowych samochodów to jedno z wydarzeń roku. Co ciekawe, moto sport odżywa dzięki innowacyjnym silnikom elektrycznym. Paradoks historii i wstrząs dla tych, którzy radość z jazdy łączyli jedynie z zapachem etyliny.