Na świecie nie brakuje ludzi, którzy łączą pracę z pasją. W końcu to prawdziwa przyjemność, gdy pracując robimy to, co lubimy i jeszcze co miesiąc dostajemy za to wypłatę. Kolejną osobą, która realizuje swoją pasję podczas pracy jest Jeremy Clarkson.
Jeremy urodził się 11 kwietnia 1960 r. w angielskim Doncaster. Jest on prezenterem telewizyjnym i jednym z trzech prowadzących popularny program motoryzacyjny Top Gear. Swoje artykuły publikuje w The Sunday Times i The Sun (podobnie jak inny prowadzący ten sam program, Richard Hammond, o którym już pisaliśmy). Na polskim rynku ukazało się kilka pozycji książkowych z felietonami Clarksona. Ukazała się też seria filmów na DVD traktujących o motoryzacji (każdy film ma jakiś główny temat, do tego zazwyczaj w każdym filmie jest niszczony minimum jeden samochód, który zdaniem Jeremy’ego jest po prostu kiepski).
Człowiek ten to chodząca kopalnia różnych dziwnych i zwariowanych pomysłów. Jednym z nich było udowodnienie, że samochód jest jedynym środkiem transportu, którego ludzie potrzebują w celu przemieszczenia się z punktu A do punktu B, a wszystkie inne środki transportu są zupełnie niepotrzebne. W tym celu zorganizowano serię wyścigów: samochód kontra pociąg, samolot oraz statek. Co ciekawe, w każdym z tych wyścigów wygrał właśnie samochód prowadzony przez Jeremy’ego. Oczywiście taka praca jest bardzo niebezpieczna: człowiek staje oko w oko z rozpędzoną kupą żelastwa. Clarkson miał wypadek samochodowy podczas zdjęć do jednego z odcinków Top Gear: celowo wpakował się w ceglany mur samochodem ciężarowym, jednak skutki tego wypadku okazały się poważniejsze, niż sam prezenter planował. Jakże bardzo zwariowanym trzeba być, by rozpędzić się i wjechać autem w ścianę!
Na koniec mała ciekawostka: żeby zrobić karierę wcale nie potrzeba wysokiego wykształcenia. Nasz bohater wyleciał ze szkoły średniej za złe zachowanie. Potem pracował w kilku różnych miejscach, w tym w agencjach prasowych. Stąd wynika, że najwięcej możemy zdziałać w życiu pracą. Ale nie opuszczajcie masowo szkół – dziś aby dostać pracę, o jakiej marzymy, trzeba być doskonale wykształconym…