ŠKODA od 2004 jest głównym sponsorem wyścigu Tour de France. To kultowe dla świata sportów rowerowych wydarzenie jest otoczone niezwykłą aurą i wielbione na całym świecie. Nie przypadkowo zespół Kraftwerk nazwał jeden ze swoich utworów Tour de France, oddając hołd możliwościom człowieka, które osiągają swoje apogeum podczas tego rajdu.

ŠKODA oddaje do dyspozycji flotę modeli Octavia kombi i Superb. Co ciekawe znana z produkcji niezawodnych i innowacyjnych samochodów ŠKODA ma doświadczenie na rynku rowerów. Już w 1895 roku firma oferowała swoim klientom bicykle. Od tego rozpoczęła się historia marki ŠKODA.

Ten rok jest niezwykły. To setne Tour de France w historii. ŠKODA będzie obecna na najważniejszym sportowym wydarzeniu roku z flotą 250 pojazdów.

Dr Winfried Vahland, który pełni funkcję CEO marki podkreśla, że dla firmy ŠKODA możliwość uczestniczenia w 100 rocznicy Tour de France jest wydarzeniem wyjątkowym, które łączy się z rowerową tradycją marki zapoczątkowaną przez założycieli, Panów Laurin i Klement.

Dodajmy, że w dotychczasowej historii współpracy marki ŠKODA z Tour de France, żaden samochód nie odmówił posłuszeństwa. A trasa do pokonania jest imponująca. To łącznie 2.800.000 km.

ŠKODA promuje obecność podczas Tour de France poprzez liczne akcje w sieci Internet.


ŠKODA to nie tylko coraz lepsze samochody powstające we współpracy z koncernem VW. To również nowa kolekcja rowerów, z którą warto się zapoznać. Cechuje je znakomity design i najnowsze rozwiązania technologiczne. Rekomendujemy.