Land rover na nowo definiuje estetykę SUV-a. Firma zaprezentowała swój najnowszy model – Discovery Sport, otwierający nową linię terenowych samochodów. Auto, nietypowo dla swojego segmentu, rozplanowano w zmiennym układzie siedzeń 5 + 2. Discovery sport jest idealną propozycją dla dużej rodziny, w optymalnym ustawieniu w samochodzie zmieści się 5 dorosłych osób i 2 dzieci.

Auto wyposażono w silnik montowany poprzecznie i standardowy napęd na cztery koła. Nowy Land Rover jest przyjazny środowisku, emisja dwutlenku węgla jest porównywalna do mniejszych samochodów z segmentu hatchback. W samochodzie wprowadzono sztandarowe rozwiązania fabryki Land Rover: wspomaganie hamowania awaryjnego (EBA),  elektroniczny układ rozdzielający siłę hamowania (EBD) oraz system kontroli hamowania na zakrętach (CBC). Dzięki temu auto jest bardzo bezpieczne.

W podstawowym wyposażeniu mamy do wyboru 9-biegowy automat lub 6-biegową skrzynię manualną. Firma zadbała również o fanów nowych technologii, w aucie znajdziemy wyjścia USB i 8-calowy, kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Model prezentuje nowe podejście do projektowania progresywnego, wyraźnie odcinając się od innych samochodów marki.  
Oficjalna prezentacja Land Rover’a Discovery Sport planowana jest podczas paryskiego jesiennego Salonu Samochodowego. W powszechnej sprzedaży auto pojawi się na początku przyszłego roku.