Musimy się do czegoś przyznać. Do niedawna nie byliśmy fanami marki Lexus. Wiemy, że to niezwykle dopracowane samochody, ciche i perfekcyjne jak żadne na rynku. Brakowało nam w nich czynnika X, który czyniłby je pożądanymi. Nowa generacja zmieniła jednak naszą perspektywę. Marka Infiniti, której byliśmy wyznawcami, traci w naszych oczach z modelu na model, Lexus natomiast zyskuje. Nowa linia karoserii, świetne wnętrza, innowacyjne silniki hybrydowe i perfekcja wykonania przełamały nasze opory przed marką, która była jeszcze niedawno nazywana z pogardą japońskim Mercedesem. Od teraz Lexus jest pełnoprawnym liderem segmentu Premium, który tworzy nowe wartości na rynku i z którym realnie konkurować może jedynie bawarskie BMW.

Potwierdzeniem rosnącego statusu marki jest NX 300h. To miejski SUV, zwany przez wielu crossoverem. Pojazd konkuruje z takimi tuzami rynku jak BMW X3 czy AUDI Q5.

NX wygląda niezwykle drapieżnie. Agresywny grill, ostre linie nadwozia, światła, które kojarzą się z cięciami mieczem samuraja, świetnie dopasowane felgi i dopieszczone w każdym calu nadwozie powodują szybsze bicie serca. Lexus zyskał unikalny styl, który może się podobać osobom polującym na najnowsze trendy w designie i motoryzacji.

Centralnym punktem wnętrza jest dotykowy panel, którym obsłużymy system multimedialny. We wgłębieniu centralnej konsoli znajduje się dodatkowo urządzenie, o którym Mercedes czy Audi mogą pomarzyć. To indukcyjna, bezprzewodowa ładowarka, którą naładujemy ulubiony smartfon czy notebook. Rewolucyjna technologia jest już dostępna. Samochód w Polsce trafi do sprzedaży pod koniec roku. Kolejny element, który czyni model NX marki Lexus modnym i unikalnym na rynku to silnik.

Znajdziemy tu m.in. hybrydową, znaną z modelu IS jednostkę 300h. To hybryda o mocy 223 KM, która stanowi jedyną realną rynkową alternatywę dla silników DIESEL. NX będzie dostępny również z jednostkami wolnossącymi i tradycyjną benzyną. Do tego opcjonalny napęd na wszystkie koła lub jedynie na tył dla zwolenników sportowych emocji. Lexus pisze nową kartę w historii motoryzacji. Marka zyskała czynnik X, jest pożądana i świadczy o świetnym guście właścicieli. Od tej pory to obok BMW ulubiona marka redakcji Trendu.pl. Rekomendacja.