Lexus to marka, która coraz śmielej poczyna w segmencie Premium. Jej sportowe samochody skutecznie rywalizują z Porsche czy BMW skradając serca nowych właścicieli.

Japończycy postanowili poprawić również swój flagowy model w kluczowym segmencie SUV. Konkurencja nowych modeli w tej klasie jest coraz poważniejsza. Nie dość, że na rynku pojawiły się nowe generacje BMW X5, Volvo XC90 czy Audi Q7, które wyznaczają trendy w klasie, na rynku w coraz większym stopniu liczy się jeszcze jeden gracz. To Infiniti z genialnym, designerskim, wypełnionym adrenaliną i sportowym duchem QX70.

Największy SUV w ofercie marki Lexus musi nawiązywać do sprzedażowego hitu, którym jest obdarzony znakomitą stylistyką model NX.

Nowy RX wyróżnia się charakterystycznymi, ostrymi liniami. Znajdziemy tu agresywnie narysowany grill czy zachwycające światła LED, które czynią model bardziej wyrazistym.

Spośród silników póki co testowaliśmy benzynowe V6 o pojemności 3,5 litra, które generuje 300 koni mechanicznych. Do tego motoru dostarczono 8-stopniową skrzynię automatyczną, która pracuje poprawnie.

Na rynku z całą pewnością wkrótce pojawi się wersja hybrydowa, która stanowi o popularności modelu i w której technologii japońscy inżynierowie osiągnęli perfekcję.

Warto pochwalić nowe, poprawione wnętrze i wyrazisty charakter designu modnego SUVa z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Czy to wystarczy, aby skutecznie konkurować z konkurenyjnymi modelami ? Legendarna jakość marki, z pewnością nie pozostanie tu obojętna. Technologicznie brak jednak istotnego przełomu, który dałby marce Lexus przewagę. Póki co ciekawszą ofertę zdaje się mieć Infiniti. Czy Lexus będzie istotnym graczem w kluczowym dla branży motoryzacyjnej segmencie rynku ? Czas pokaże.Wiele może zależeć od polityki cenowej, która póki co jest sensowna.

Z pewnością RX nowej generacji jest bardziej rasowym modelem, który może się podobać. Rekomendacja trendu.pl