Lotus od lat tworzy niemal niezmienioną wersję modelu Elise. Lekki, wyposażony w niezbyt mocny silnik model jest idealną propozycją dla rozpoczynających przygodę z motorsportem.

Nowa generacja Elise S oferuje 217 KM i moment obrotowy na poziomie 184 Nm. Pozornie to przeciętny wynik, ale w zderzeniu z niewielką masą Lotusa robi wrażenie.

Pierwsze 100 km / h osiągamy w tym niewielkim roadsterze już w 4,2 sekundy. To wynik na poziomie dużo droższego Porsche 911 Carrera.

Na pokładzie znajdziemy kubełkowe fotele, biegi, kierownicę, podstawowe obrotomierze i niewiele więcej. Ascetyczna, prosta forma została zachowana. Na zewnętrz zwracają uwagę nowe światła.

Zwinny, prosty, ale dający się oswoić samochód dla spragnionych wizyt na torze. Wbrew pozorom dzięki umiarkowanemu spalaniu samochód nadaje się do korzystania na co dzień. Jest na tyle mały, że w mieście znajdziemy z łatwością miejsce do parkowania. Co więcej, Lotus pozostaje nadal synonimem dobrego gustu. Jego posiadanie świadczy o klasie i podkreśla naszą osobowość i zamiłowanie do klasycznej, brytyjskiej motoryzacji. Rekomendacja trendu.pl