Maserati to marka, która jest od pewnego czasu dostępna w Polsce. Znana jako bardziej luksusowa odmiana Ferrari oferuje jedne z najbardziej unikalnych i designerskich supersamochodów na rynku. Pojazdy oferują silniki rodem z Modeny, połączone z niezwykłym nadwoziem i znakomitym komfortem jazdy.

GT to moja ulubiona kategoria samochodów. Pojazdy Coupe oferujące 4 miejsca dają komfort i ogromną radość z jazdy. Na pokładzie silnik V8 oferujący skromne 460 KM. Stradale jest lżejsze od poprzedników. Niezwykle agresywny wygląd. Zachwycające elementy wykonane z włókna węglowego. Należy zwrócić uwagę na dwudziestocalowe alufelgi. Wnętrze dostępne dla czterech osób stanowi swoistą rewolucję. Ten model zainspirował mnie do tego, żeby poszukać 4-miejscowego GT w rozsądnej cenie. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad zakupem modelu Peugeot 407 Coupe. Wracając do Maserati.  To model, który jest drogową wersją wyścigowych wersji rywalizujących w klasie GT4.

V8 to jednostka, która posiada 4, 7 litra. Do tego półautomatyczna, sześciobiegowa skrzynia.

Pojazd osiąga prędkość maksymalną na poziomie 302 km /h. Hamowanie tym demonicznym pojazdem wymaga specjalnego układu. To węglowo-ceramiczne tarcze BREMBO.

Poważny kandydat do tytułu supersamochodu roku. Premiera już niebawem, podczas targów w Genewie.