Mercedes-Benz podejmował już próbę wskrzeszenia marki Maybach. Idea powrotu legendy przedwojennej niemieckiej motoryzacji była słuszna, ale samochody, choć luksusowe nie osiągnęły adekwatnego sukcesu.

Niemcy postanowili się nie poddawać i proponują kolejną inkarnację Maybacha, tym razem jako rozwinięcie najlepszej limuzyny świata czyli klasy S.

To dużo tańsze rozwiązanie. Nie trzeba inwestować gigantycznych funduszy w rozwój nowej limuzyny, koncentrując się na dopracowaniu detali istniejącej limuzyny.

Tym samym w portfolio marki pojawia się kolejny brand, który obok sportowego AMG jest dedykowany dla klientów o grubszym portfelu poszukujących najbardziej luksusowych samochodów na rynku.

Limuzyny są szczególnie popularne w Państwie Środka. Chińczycy upodobali sobie przedłużone wersje automobili. Maybach trafi zatem idealnie w gust azjatyckiej klienteli do której potrzeb dostosowane są projekty nowych samochodów.

Nowy Maybach został zaprezentowany zarówno podczas wystawy motoryzacyjnej w Los Angeles jak również w trakcie chińskich targów w Guangzhou, co podkreśla znaczenie tamtejszej klienteli.

Samochód jest o 20 cm dłuższy od klasycznej klasy S mierząc 5453mm długości i  oferując rozstaw osi na poziomie 3365mm.

Pod maską znajdziemy najmocniejszy silnik V12 wyposażony w dwie turbiny. Moc, którą oferuje Maybach to 530 koni mechanicznych, maksymalny moment obrotowy to kosmiczne 830 Nm przy 1900 obrotów.

Co ciekawe klienci marki Maybach otrzymują samochód, który choć jest sygnowany klasyczną nazwą posiada gwiazdę marki Mercedes na masce i klasyczne oznaczenie S600 typowe dla topowych niemieckich limuzyn.

Firma podkreśla zatem więź z marką Mercedes nie próbując na siłę pozycjonować nowej marki. Tożsamość i więź obu marek jest podkreślona w sposób zbliżony do modeli AMG.

W środku Maybacha znajdziemy niewyobrażalny wręcz luksus. Jest lepiej niż w topowych limuzynach marki Bentley czy Rolls-Royce. Detale, kunszt wykonania i jakość materiałów nie mają sobie równych na rynku.

Ręcznie szyte wykończenia drzwi, chromy, światłowody na pokładzie, skóra i system masaży, zestawy multimedialne i setki detali, które powodują, że z Maybacha nie chcemy wychodzić. To samochód, który uzależnia i rozkochuje w znacznie większym stopniu niż pierwsza edycja wskrzeszonej legendy, która na siłę próbowała pozycjonować się wyżej niż S klasa.

W tej chwili najlepsza limuzyna świata. Rekomendacja trendu.pl