Podczas New York Auto Show brytyjska manufaktura zaprezentowała najnowszy model sportowego coupe. To model McLaren 570S coupe.

Samochód zachwyca swoim wyglądem. Zaokrąglone tylne światła, subtelnie ukryty wydech, zapierający dech w piersiach profil, doskonałe wnętrze i świetny grill czynią z nowego brytyjskiego coupe realną alternatywę dla Ferrari czy Lamborghini.

Podobnie jak wcześniejsze modele, najnowszy McLaren jest perfekcyjny. To dzieło najbardziej sterylnej, niemieckiej w swoim duchu, acz ulokowanej w Wielkiej Brytanii fabryki motoryzacyjnej.

Manufaktura w której produkowane są McLareny wygląda niczym centrum najnowszych technologii firm Intel czy Samsung.

Efekty prac genialnych inżynierów rzucają na kolana. Należy jednak przypomnieć, że dotychczasowe modele były pozbawione tzw. czynnika X, kojarząc się raczej z Jasiem Fasolą, ich właścicielem, niż emocjami które lansował nasz idol Jeremy Clarkson.

Czy w nowym modelu pojawiają się wrażenia z jazdy ? Czy nowe technologie pozwalają poczuć pierwotną idee motoryzacji i dać nam radość z jazdy ?

Design nowego McLarena, kultowe wnętrze, łącznie ze znakomitym interfejsem i wyświetlaczem oraz genialny silnik i zawieszenie tworzą po raz pierwszy od dawna, rzeczywistą alternatywę dla włoskich supersamochodów.

Pod maską pracuje jedyny słuszny silnik V8. To podwójnie doładowana jednostka o mocy 569 KM.

Pierwsze sto kilometrów osiągamy już po 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna to 328 km / h.

Do tego niezwykły stosunek masy do mocy. Samochód waży jedynie 1313 kg.

Do tego ceramiczne hamulce i fenomenalna skrzynia biegów SSG.

Tak lekki samochód powstał dzięki unikalnej technologii MonoCell II.

Karoseria i wnętrze to wszechobecne aluminium i włókno węglowe.

Idealny wizerunek brytyjskiego coupe uzupełniają sensownie narysowane lampy LED i charakterystyczne, podnoszone do góry drzwi.

Fotele z żółtymi przeszyciami, sportowa kierownica czy dopracowany 7” ekran TFT z systemem infotainment i łączność IRIS Bluetooth dopełniają obrazu całości.

Nowy McLaren 570S coupe to zagrożenie nie tylko dla Porsche 911. To również rzeczywisty rywal dla włoskich supersamochodów. Samochód, który staje się synonimem nowej szkoły brytyjskiej motoryzacji. Ultranowoczesnej i ukierunkowanej na kierowcę. Rekomendacja trendu.pl.