McLaren świętuje 20. rocznicę zwycięstwa na torze Le Mans. 1995 rok to czas triumfu brytyjskiej marki i jej debiut w lidze supersamochodów.

Model McLaren 650S Le Mans to dopracowany w każdym szczególe, tworzony przez perfekcjonistów przykład doskonałej współczesnej brytyjskiej myśli technicznej.

Samochód jest znany z tego, że komputer zawiaduje jego zawieszeniem, oferując całkowitą kontrolę nad jego prowadzeniem i gwarantując unikalne bezpieczeństwo oraz optymalne parametry na torze.

Limitowana edycja powstanie w liczbie 50 sztuk. To, co wyróżnia model, to detale wizualne takie jak kolor nadwozia, przednie błotniki, unikalne felgi czy elementy wykonane z włókna węglowego.

Z przodu McLaren umieścił 19-calowe obręcze kół, z tyłu natomiast 20-calowe.

We wnętrzu znajdziemy czarną skórę, włókno węglowe i charakterystyczne pomarańczowe motywy marki McLaren.

Pod maską delektujemy się silnikiem V8. To Twin Turbo o pojemności 3,8 litra. Samochód oferuje 649 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km zajmuje jedyne 3 sekundy.

Kropką nad i są napisy Le Mans zdobiące zagłówki foteli i alcantara podkreślająca sportowy charakter wnętrza. Nie wspominamy o najnowszych technologiach, które są tu obecne jak w żadnym innym samochodzie tej klasy. Jeden z najciekawszych supersportowców na rynku. Samochód dla perfekcjonistów, którzy będą go prowadzić w białych rękawiczkach i jasnym, sterylnym kombinezonie. Ma osobowość i wyróżnia się parametrami na poziomie Ferrari czy Lamborghini. Do tego wygląda ultradesignersko. Rekomendacja trendu.pl