AMG we współpracy z twórcami kultowej serii gier Gran Tourismo przedstawiło designerski i supersportowy pojazd klasy Gran Turismo.

Dla uporządkowania podstawowych faktów. AMG to wewnętrzny tuner pojazdów Mercedes-Benz. Inżynierowie z AMG przerabiają fabryczne samochody Mercedes-Benz, składając je ręcznie i przerabiając parametry silnika, zawieszenia czy innych elementów wpływających na parametry jezdne.

Koncepcyjne Gran Turismo od AMG to wizja sportowych Mercedesów przyszłości, która musiała powstać we współpracy z twórcami kultowej serii gier o tej samej nazwie.

Zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Los Angeles samochód może pochwalić się niezwykłymi parametrami. Na pokładzie znajdziemy 577 koni mechanicznych, które generuje silnik  V8 o pojemności 5,5 litra. Jednostka napędowa wyposażona w dwie turbiny cechuje się niezwykłym momentem obrotowym. To aż 800 Nm osiągane przy 4500 obrotów.

Designerskie arcydzieło wyposażono we wszechobecne diody LED. Przód samochodu nawiązuje do kultowego klasyka Mercedes-Benz 300 SL. Całość uzupełnia osiem niezależnych rur wydechowych.

Przyszłość motoryzacji to z jednej strony ekonomiczne pojazdy, które zadowolą się spalaniem symbolicznego litra paliwa. Z drugiej strony to ultra paliwożerne pojazdy, które będą kupować maniacy gier samochodowych po to, aby raczyć się nimi podczas weekendowych wypadów na tor.