MINI wprowadza na rynek najnowszą wersję kultowego modelu Clubman. To określenie jest synonimem słowa gentleman. Należące do BMW MINI stworzyło najbardziej męski samochód w swoim portfolio.

Na rynek trafią tradycyjne już wersje benzynowe. To Cooper o pojemności 1,5 litra z turbiną, generujący mod 136 KM i Cooper S z silnikiem 2,0 wzmocnionym turbiną, który osiąga 150 KM.

Do grona Clubmanów dołączy również wersja wysokoprężna Cooper D. To Diesel o pojemności 2,0 i mocy 150 KM.

Skrzynie biegów to manualna wersja sześciobiegowa lub sześcio i ośmiostopniowy automat nazwany "Steptronic".

BMW prognozuje, że 2015 będzie najbardziej udanym rokiem dla marki MINI w całej historii. Wycofanie z gamy modelowej niepopularnych wersji tj. Paceman i wprowadzenie na rynek pożądanego Clubmana ugruntują status firmy.

Clubman z podwójnym wydechem, eksponowaną nazwą z tyłu i potężnym grillem podkreśla swoje męskie, sportowe DNA. To pojazd dla mężczyzn, którzy pozbawieni kompleksów nie muszą wybierać potężnych wersji BMW czy Ferrari. Clubman świadczy o stylu i doskonałym, brytyjskim guście. To najbardziej udana z pięciu wersji Mini. Samochód wyrafinowany i praktyczny, który dostarcza zarówno sportowe jak i wizualne doznania na najwyższym poziomie.

Otrzymujemy pojazd sześciodrzwiowy. Unikalna koncepcja nie ma odpowiednika na rynku. Nowy Clubman jest szerszy i dłuższy od poprzednika. Długość to o 27 cm więcej, a szerokość to dodatkowe 9 cm. W bagażniku zmieścimy do 1250 litrów bagaży.

Samochód, który niesie ze sobą zupełnie nową filozofię motoryzacji. Nie musimy go posiadać. Możemy wypożyczać dzięki unikalnemu systemowi wynajmu MINI. Ten model korzystania z MINI startuje już w 2016 roku.

Nowa wersja MINI jest bardziej dopracowana. Jakość użytych materiałów, doskonałe Multimedia, które wywołują uśmiech na twarzy właścicieli czy fenomenalne właściwości jezdne czynią z niego, jeden z najbardziej sensownych w swoim przedziale cenowym.

Wystarczy wspomnieć, że fotele Clubmana są wykonane tak jak legendarna Sofa Chester. Znajdziemy w nich identyczne szfy i materiały. Brytyjska tradycja, technologie BMW i unikalna forma Clubmana to spełnienie marzeń fanów motoryzacji.

Clubman wywołuje szybsze bicie serca i chęć natychmiastowego posiadania. Design, którego jakość można porównać jedynie z Porsche 911 i miodność wnętrza powodują, że marzymy tylko o jednym. Ten samochód musi stanąć w naszym garażu. Kandydat do tytułu samochód roku Trendu.pl.