Grupa BMW podczas Concorso d' Eleganza w Villa d'Este 2014 zachwyciła wizją MINI Superleggera.

Koncepcyjny pojazd jest prawdopodobnym prototypem elektrycznego roadstera, który już teraz owładnął umysłami tych, którzy mieli przyjemność podziwiania jego znakomicie narysowanej karoserii.

MINI Superleggera to efekt pracy niemieckich i brytyjskich inżynierów z MINI (należącego od lat do BMW) i włoskich designerów oraz konstruktorów z Superleggera.

Charakterystyczne motywy typowe dla MINI takie jak grill czy reflektory korespondują z linią klasycznego włoskiego roadstera w stylu Alfa Romeo Spider. Połączenie jest niezwykle udane i wróży gigantyczny sukces rynkowy, o ile model trafi do produkcji.

Synteza znakomitej, nowej edycji MINI, która od kilku tygodni zaskakuje nas innowacyjnymi gadżetami i oryginalnym systemem komunikacji wizualnej oraz tradycyjnie świetnymi właściwościami jezdnymi, z klasycznym włoskim roadsterem to zdaniem ekspertów motoryzacyjnych trendu.pl przepis na sukces.

W prototypowym MINI znajdziemy liczne sportowe akcenty wykonane z włókna węglowego. To zapowiedź znakomitej zabawy. Jeżeli model wejdzie do produkcji, Mazda MX-5 będzie zagrożona...

Zdjęcia koncepcyjnego MINI Superleggera znajdują się poniżej. Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat nowego modelu MINI na naszym facebook.com/portaltrendz lub w komentarzach umieszczonych poniżej.