MOKE to klasyczny pojazd bazujący na kultowym modelu Mini. MOKE przez lata był samochodem kojarzonym z letnimi kurortami i wakacyjnym lansem.

Pojazd jest znowu dostępny. Produkcja zmodernizowanego samochodu została wznowiona po 20 latach.

Wszystko dzięki kooperacji z chińskimi producentami samochodów. Firmami Chery i Sicar.

Prosta konstrukcja, napęd na 4 koła i spartańskie wnętrze pozostają niezmienne. Całość poddano lekkiemu tuningowi. MOKE wygląda nadal bardzo klasycznie, choć nie obyło się bez drobnych innowacji. Za unowocześnienie samochodu odpowiada brytyjski designer Michael Young.

Na rynek ma trafiać tysiąc pojazdów rocznie. Głównym rynkiem zbytu okazuje się przeżywająca gospodarczy rozkwit Australia.

W środku oprócz spartańskiego wnętrza znajdziemy tak oryginalne udogodnienia jak lodówka na piwo czy jedzenie. Kierownica umożliwia regulację. Przednia deska rozdzielcza została wzbogacona o schowek wykonany z siatki czy specjalne uchwyty.

Samochód jest jedną z bardziej klasycznych konstrukcji dostępnych na rynku. Czy podobny los może spotkać inne pojazdy ? W kolejce czeka na przykład Lada Niva. Reaktywacja MOKE to przykład na to, jakie możliwości drzemią w renesansie starych konstrukcji podlanych sosem nowoczesnego, czy raczej unowocześnionego designu.