Kultowy producent klasycznych, sięgających do międzywojnia roadsterów, brytyjski Morgan przeżywa renesans.

Znudzeni modnymi SUVami wypełnionymi elektroniką sięgamy coraz chętniej do klasycznej motoryzacji.

Sukces prostych, acz unowocześnianych samochodów jak Mazda MX-5 czy Land Rover Defender potwierdza ten trend.

Prawdziwą elitą pozostaje jednak Morgan. To samochody, które przenoszą nas w inny wymiar. Wracamy do okresu przedwojennej dekadencji, stylu Art Deco i futuryzmy. Morgan to samochód dla ekscentryków, którzy nie dali się zupełnie wciągnąć w wir nowych technologii.

Morgan 8 Speedster to najnowsza edycja modelu, która przeszła gruntowną modernizację. Niech o tym zaświadczy zupełnie nowa, pokryta skórą deska rozdzielcza, która daje nam niespotykany w Morganach komfort.

Designerski samochód dostępny jest w 12 kolorach. Wszystkie nawiązują do klasycznych barw brytyjskiej motoryzacji. Niezwykle lekki pojazd w klimacie retro wyposażono w silnik V8 od BMW i sześciostopniową, manualną skrzynię biegów.

Maksymalny moment obrotowy to 490 Nm, a pierwsze sto kilometrów osiągamy już po 4,5 sekundy.

Pojazd waży 1.100 kg. Tak lekkie nadwozie połączone z tak mocnym silnikiem oferuje niespotykaną radość z jazdy. Całość podlana sosem wyrafinowanej brytyjskiej moto-arystokracji. Zapomnijcie o nowych Bentleyach czy Porsche. Morgan 8 Speedster to samochód, którym zadacie szyku w każdych okolicznościach. Rekomendacja trendu.pl