BMW prezentuje koncepcyjny model iNEXT. To pojazd, który jest pozycjonowany w kategorii SAV (sports activity vehicle).

Projekt stanowi emanację najnowszych technologii i wzornictwa marki z Monachium. Technologia na miarę XXII wieku.

Rozwiązania oparto na inteligentnych systemach sterowanych głosem czy powierzchniach reagujących na dotyk. Marka BMW planuje produkcję modelu iNEXT w 2021 roku.

Już na pierwszy rzut oka widać, że koncept kreuje nowe trendy. Duże powierzchnie i precyzyjne linie sprawiają wrażenie spójności. Ekstrawagancki kolor lakieru mieni się barwami pomiędzy ciepłą miedzią, a ciemnym różem, kontrastując z wyrazistymi detalami.

Przednia szyba płynnie przechodzi w duży dach panoramiczny, dzięki czemu korpus samochodu wydaje się wyjątkowo lekki, a wnętrze niezwykle otwarte.

Interior nosi nazwę "Mojej ulubionej przestrzeni" i kojarzy się z designerskimi pokojami hotelowymi. To miejsce odpoczynku, relaksacji i rozrywki. Przestronna kabina jest wypełniona światłem poprzez panoramiczny dach. Znajdziemy tu dwa niezależne fotele i jednoczęściową kanapę z tyłu.

W koncepcyjnym modelu iNext nie znajdziemy ani jednego przycisku czy pokrętła.  Jedyne elementy, które pochodzą z klasycznej motoryzacji to kierownica, pedał hamulca i gazu oraz wyświetlacze.

BMW tworzy zupełnie nową wartość na rynku, kreując moto trendy. Czy hasłem marki pozostanie przyjemność z jazdy ?