Fisker Karma to legenda. Niezwykła forma samochodu firmy należącej do duńskiego wizjonera Henrika Fiskera przegrała w zderzeniu z niedopracowaną technologią i konsekwencją Elona Muska, właściciela marki Tesla, która kreuje trendy na rynku samochodów elektrycznych.

Fisker bankrutuje w 2013 roku.

Zachwyceni designerską formą Karmy, która obok takich samochodów jak Aston Martin DB9 czy BMW Z8 należała do najciekawszych wytworów współczesnego moto designu, mogą spać spokojnie.

Pojazd jest oferowany w niemal niezmienionej formie jako Karma Revero. Sprzedaż rozpocznie się jeszcze w 2016 roku.

Wszystko dzięki chińskim inwestorom z Wanxiang Group, którzy postanawiają wkroczyć do gry o rynek samochodów elektrycznych i przejmują technologię rodem z Fiskera.

Karma Revero w udoskonalonej formie ma być wolna od bolączek poprzednika, który zbyt często płonął lub odmawiał posłuszeństwa.

Każdy z testowych samochodów nowej generacji pokonał ponad 100 000 mil w niezwykle trudnych, testowych warunkach.

Wnętrze modelu Revero zachwyca klasyczną formą. Całość może podobać się bardziej niż oferta firmy Elona Muska.

Zwróćmy uwagę na unikalną skrzynię biegów w kształcie piramidy czy designerską kierownicę oraz klasyczny system infotainment.

Nowa Karma reprezentuje styl, który można nazwać retrofuture.

Silnik to hybryda sprawdzonego silnika spalinowego marki GM i motoru elektrycznego, który jest zbliżony do tego, który znamy z modelu Chevrolet Volt.

Rewolucyjny okazuje się dach z panelami słonecznymi, które stanowią dodatkowe źródło energii.

Czy marka ma szansę w rywalizacji z elektrycznymi modelami Tesla, firmy która posiada unikalne technologie i najlepsze akumulatory na świecie ?

Być może założeniem właścicieli Karmy jest dominacja w niszy i konkurowanie z takimi pojazdami jak BMW i8. Mamy bowiem do czynienia z hybrydą, a nie rewolucyjnym pojazdem elektrycznym o imponującym zasięgu, którym są samochody marki Tesla.

Tak czy inaczej na rynek trafi jeden z najpiękniejszych i najbardziej innowacyjnych samochodów. Pojazd, który trafia w gust "nowej Doliny Krzemowej". Samochód, który można pokochać niczym Porsche 911. Rekomendacja trendu.pl za designerski styl retrofuture.