Firma Audi jest znana z produkcji aut raczej z wyższej półki. Znanemodele A6 i A8, które to są luksusowymi limuzynami. Nieco bardziej dostępne dla klasy średnie modele A3 i A4 również zdobyły uznanie fanów motoryzacji.

Audi podjęło już decyzję o tym, gdzie będzie produkowanych ich najnowszy model. Audi A1 to najmniejszy samochód tej marki – można go zaliczyć gdzieś w pobliże granicy segmentów B i C. Produkowany będzie w Brukseli. Pierwsze egzemplarze małego Audi zostaną wyprodukowane już w okolicach października 2009, a sprzedaż modelu jest planowana od początku roku 2010.

Z początku będzie produkowana wersja trzydrzwiowa, jednakże producent wprowadzi w późniejszym terminie także wersję pięciodrzwiową. Mówi się też o usportowionej wersji, oznaczonej prawdopodobnie S1. Samochód ma się cechować oszczędnością paliwa – spalanie ma być utrzymane na poziomie ok. 4 litrów na 100 km. Sylwetka pojazdu na dzień dzisiejszy prezentuje się bardzo ciekawie.

Co ten model wniesie na rynek niedużych samochodów – o tym przekonamy się po wprowadzeniu go do sprzedaży. Obecnie wydaje się być ciekawą propozycją dla szukających solidnego i niewielkiego auta zarówno do miasta jak i w dłuższe trasy.