Zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Paryżu nowe Audi TT sportback, wyposażone w 400 koni mechanicznych i 7-biegową skrzynię biegów, robi oszałamiające pierwsze wrażenie. Auto posiada napęd na 4 koła i przyspieszenie do setki w niecałe 4 sekundy.

Najnowszą maszynę z niemieckiej fabryki Audi charakteryzuje innowacyjny system zawieszenia i nisko położony środek ciężkości. Dzięki tym rozwiązaniom samochód jest bardzo dynamiczny i zwrotny. Najmocniejszym punktem prototypu Audi TT jest zamontowany 2-litrowy silnik TFSI turbo, który generuje siłę 400 KM.

Auto wyposażono w reflektory LED, wypuszczające wiązkę światła na kilkaset metrów do przodu, będące autorskim rozwiązaniem marki, znacznie podnoszącym bezpieczeństwo podczas jazdy w ciemności.

We wnętrzu nowego Audi TT w oczy rzuca się przede wszystkim zaawansowany, 12,3 calowy ekran komputera pokładowego Audi Virtual Cockpit. Urządzenie wyposażone w touchpad do złudzenia przypomina smartphone.

Zaprezentowany model sportback zyskuje ponadto dodatkową parę gniazd i konsolę środkową, która rozciąga się na całej długości wnętrza. W środku króluje ciemne aluminium na desce rozdzielczej. Dynamiczne zdobienia nadają pojazdowi sportowego charakteru. Skórzane siedzenia i gumowane dywaniki uzupełniają elegancką stylistykę, w której utrzymano wnętrze auta.