Jest to już szósta wersja Volkswagena Golfa. Auta tej niemieckiej marki mają dość dobre opinie wśród kierowców. Co zatem niemiecka fabryka z Wolfsburga nam oferuje w tym modelu?
Volkswagen przygotował szeroką gamę silników – możemy wybrać jeden z czterech silników benzynowych lub jeden z czterech silników Diesla. Zastosowane w nowym Golfie silniki są bardzo ekonomiczne – średnie spalanie wynosi od 4,5 do 6,4 litra paliwa na 100 km. Dostępna jest wersja ze skrzynią tradycyjną, ale także z nowoczesną skrzynią automatyczną typu DSG. W Golfie znajdziemy też opracowany przez Volkswagena system asystenta parkowania – samochód po włączeniu funkcji parkuje za nas, wykonując zarówno ruchy kierownicą, jak i regulując obroty silnika i prędkość. Samochód prezentuje się bardzo nowocześnie – może nie jest to najbardziej designerski wygląd wśród samochodów, ale sylwetka Golfa może się podobać. Oczywiście Golf jest samochodem także bardzo bezpiecznym – zamontowano w nim aż 7 poduszek powietrznych, zagłówki foteli skonstruowane są tak, by zminimalizować ewentualne urazy głowy podczas wypadku. Samochód przypomni także o zapięciu pasów na wszystkich zajętych miejscach – także z tyłu.

Golf jest jednym z najpopularniejszych samochodów – sprzedano już 26 milionów egzemplarzy (wszystkich generacji w sumie). Świadczy to o tym, że na tym modelu kierowca naprawdę może polegać. Sądzę, że szósta wersja będzie kontynuować tradycje poprzedników.