Mercedes-Benz przy pomocy tunerów z kultowej firmy AMG, stworzył ręcznie wykonany model S63 AMG. Przepiękne Gran Turismo napędza zasilana podwójną turbiną jednostka napędowa w jedynym słusznym układzie V8.

Silnik zapewnia niezwykłe osiągi. Oferuje 585 koni mechanicznych przy niemal kosmicznym momencie obrotowym na poziomie 664 Nm. Dodajmy, że każdy silnik jest składany ręcznie przez inżynierów z AMG i sygnowany ich podpisem. Każde AMG S63 jest zatem unikalnym dziełem sztuki motoryzacyjnej i jedną z sensownych dróg lokowania kapitału w tak nieprzewidywalnym czasie nowej zimnej wojny.

Rasowe i niezwykle luksusowe coupe oferuje inteligentny napęd na 4 koła. Sposób nachylenia samochodu jest inspirowany stylem jazdy motocyklistów i narciarzy. Wrażenia z jazdy biją na głowę samochody segmentu superpremium w stylu Aston Martin czy Ferrari. O poczciwym M6 od BMW nie będziemy nawet wspominać.

AMG wyposażono w 7-stopniową skrzynię biegów. To speedshift, który zapewnia niezwykle szybką zmianę biegu, o parametrach niemal sportowych znanych z bolidów F1. Pierwszą setkę osiągniemy w niecałe 4 sekundy. Wszystko odbywa się w otoczeniu ekskluzywnie wykonanego Gran Turismo, które dopieszcza nas najlepszej klasy materiałami, systemami bezpieczeństwa i multimediami. Motoryzacyjna rekomendacja trendu.pl. Mercedes przeżywa swoisty renesans.