Jaguar i Land Rover kontynuują współpracę z producentami filmów o Agencie 007. Podobnie jak w Skyfall, również w Spectre, najnowszym epizodzie przygód agenta Jej Królewskiej Mości, Bond będzie poruszał się pojazdami marek Jaguar i Land Rover.

Choć symbolizujące brytyjską motoryzację fabryki JLR należą do Hindusów, nadal jest to przykład geniuszu i kunsztu inżynierii pochodzącej z wysp.

W nowym Bondzie zobaczymy m.in. hybrydowego supersportowca, czyli model model C-X75, modnego SUVa w wersji usportowionej czyli model Range Rover Sport SVR oraz klasycznego Defendera w wersji Big Foot.

W filmie nie zabraknie również innej nowości symbolizującej brytyjską motoryzację. W jednym z wyścigów w Rzymie zobaczymy najnowszy model Aston Martin DB10.

Choć współczesny Bond dla licznych fanów serii odszedł zbyt daleko od pierwowzoru, który symbolizuje Sean Connery, każdy kolejny odcinek wzbudza, szczególnie wśród męskiej widowni przyspieszone bicie serca. Czy „Spectre” spełni nasze oczekiwania ? Motoryzacyjnie na pewno tak. Co z innymi obszarami, czas pokaże.