Premierę nowej wersji Jaguara XJ zaplanowano właśnie na 9 lipca 2009 r. Nowy Jaguar XJ to połączenie sportowego wyglądu z elegancją i użytecznością.

Z zewnątrz przypomina coupe, ale tak naprawdę jest wygodnym, czterodrzwiowym sedanem. W środku bez problemu pomieści komfortowo 5 osób. Wnętrze jest urządzone w stylu luksusowym. Pełno tu elektroniki. Jaguar postanowił wyposażyć model XJ w elektronicznie sterowaną skrzynię biegów. W trybie sekwencyjnym biegi zmieniać można za pośrednictwem przycisków umieszczonych na kierownicy. Przełączanie biegów jest bardzo płynne. Poza tym skrzynię biegów można ustawić w jeden z zaprogramowanych trybów automatycznych.

Kolejnym ciekawym elementem wnętrza jest to, że wyloty klimatyzacji otwierają się i pokazują swoją obecność dopiero po włączeniu zapłonu. Na postoju chowają się do środka automatycznie. Za pomocą technologii JaguarSense możemy za pośrednictwem dotyku sterować otwieranym schowkiem w desce rozdzielczej bądź oświetleniem.

Oczywistą sprawą jest dobry system car-audio. Poza tym do dyspozycji kierowcy jest tempomat, ogranicznik maksymalnej szybkości, a także system, który sprawdza ciśnienie w kołach.

Jaguar XJ to prawdziwe cacko. Któż z nas nie chciałby się nim choć raz przejechać?