Wraith oznacza widmo. To widmo wyrafinowania, luksusu i radości z jazdy. Synteza wartości, które oferuje najbardziej pożądana marka samochodów na świecie podszyta technologią firmy, do której Rolls Royce obecnie należy. Dla formalności przypomnijmy, że kultowa brytyjska manufaktura została przejęta przez BMW. Radość z jazdy i brytyjskie wyrafinowanie to mieszanka, która od tej pory nie ma sobie równych. Paradoksalnie spełniło się marzenie Hitlera o sojuszu brytyjsko-niemieckim. Na szczęście to marzenie jest zrealizowane jedynie na poziomie motoryzacji.

Wraith to klasyczne coupe. Samochód, który stał się przedmiotem kultu wśród postsowieckich oligarchów i szejków z Arabii Saudyjskiej, wyróżnia niezwykła, mieniąca się imitacją gwiazd podsufitka.

Do tego najwyższej jakości skóry i drewno. 100 km / h osiągamy w nieco ponad 4 sekundy. Gentlemanom nie wypada jednak mówić o parametrach technicznych. To zbyt pretensjonalne. Rolls Royce nie ma sobie równych. To teza, którą powielają wszyscy, którym było dane podróżować tym sportowym kolosem. Design inspirowany modelem z lat 50. Renesans marki Rolls Royce został potwierdzony. Samochód, który jest motoryzacyjnym spełnieniem. Czy odpowiada jednak trendom współczesnej motoryzacji ? Naszym zdaniem nie. Przesadne wyrafinowanie. Niemal pornograficzny przesyt luksusu. To nie są cechy pojazdy osoby, która szczyci się dobrym gustem. Pozycja dla otoczonych kiczem nuworyszy i ludzi spoza zachodniego kręgu kulturowego. Trendu.pl preferuje bardziej minimalistyczne propozycje i racjonalny budżet.