Najnowsza edycja modelu Range Rover Sport w specyfikacji HST debiutowała podczas tegorocznego New York Auto Show.

Usportowiony SUV wyróżnia zmodyfikowany silnik V6 wyposażony w kompresor. To jednostka o pojemności 3,0 litrów i mocy 380 koni mechanicznych.

Brytyjscy inżynierowie dopracowali zawieszenie. Prowadzenie modnego SUVa przypomina samochody sportowe. Zawieszenie jest bardziej sztywno zestrojone. System Terrain Response został przeprogramowany, tak aby dostarczyć nowym klientom marki większych emocji.

Do tego imponujące 21 calowe felgi i charakterystyczna, tak modna ostatnio czerwień.

Zdaniem Davida Mitchella, dyrektora odpowiedzialnego za projekt Sport HST model jest pozycjonowany jedynie poniżej najmocniejszego w portfolio marki samochodu Range Rover Sport SVR.

Zachwycają detale nadwozia tj. nowy spojler, lampy czy charaktrystyczny grill.

Komfort we wnętrzu zapewnią wygodne i dobrze trzymające fotele wykonane ze skóry Oxford czy elementy z naturalnego hebanu.

Do tego wszechobecne i zaskakująco intuicyjne multimedia oraz możliwość personalizowania niemal wszystkich parametrów samochodu.

Co ciekawe model póki co nie będzie oferowany w Europie.

Nowy Range Rover Sport definitywnie zrywa z wizerunkiem samochodu dla dziewczyny znanego piłkarza. To pojazd, którym zadacie szyku pod modnym klubiem, ale również sprawnie przemieścicie się na autostradzie i poradzicie sobie w terenie.

Wreszcie można nim bez wstydu wybrać się na narty do modnego kurortu w Alpach.Rekomendacja trendu.pl