Należąca do bawarskiego BMW legenda brytyjskiej motoryzacji, firma Rolls Royce coraz śmielej wkracza na rynek lifestylowy.

Brytyjczycy zaprezentowali nową wersję modelu Drophead Coupé nazwaną "Dawn".

To luksusowe cabrio dedykowane dla czterech osób. Ekskluzywna, limitowana wersja angielskiej klasyki motoryzacyjnej szokuje wielkością i jakością wykonania. Dopiero, gdy zasiądziemy w środku zdajemy sobie sprawę z jak niewiarygodnie dopracowanym supersamochodem mamy do czynienia. Nowy Rolls Royce to w 80 procentach unikalne i nowe panele nadwozia oraz składany dach, który do prędkości 50 / km można składać w czasie 20 sekund.

Ekskluzywność modelu podkreśla oryginalny kolor skórzanych foteli i drewnianych dodatków oraz typowy dla modelu lakier.

Bazą modelową dla motoryzacyjnego gentlemana okazał się model Wraith. Pod maską pozbawionego kapelusza wyspiarza, pracuje jedyny słuszny silnik V12 o pojemności 6,6 litra.

Podwójnie doładowana jednostka oferuje 571 KM mocy i moment obrotowy na poziomie 780 Nm.

Do tego niezwykle innowacyjna, 8-biegowa skrzynia ZF, wyposażona w dodatkowy moduł GPS, która optymalizuje przełożenia pod kątem warunków pogodowych. Prędkość maksymalna, ograniczona elektronicznie to 250 km / h.

Najbardziej luksusowe i prestiżowe cabrio na rynku. Pojazd, który jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla posiadaczy tzw. starych pieniędzy. U nowobogackich wygląda zbyt ostentacyjnie.