Czy jesteśmy gotowi na to, aby zrezygnować z prowadzenia samochodów ? Zamiast delektować się jazdą, chcemy koncentrować uwagę na nowych aplikacjach mobilnych ? Czy potrafimy zrezygnować z tradycyjnej filozofii podróżowania samochodami ?

Google zapowiada rewolucję, która będzie miała miejsce w globalnym transporcie, prezentując samochód pozbawiony kierownicy i pedałów gazu czy hamulca. To pojazd, który jest sterowany niezależnie od woli kierowcy.

Samochodem steruje komputer i system czujników. Póki co maksymalna prędkość pojazdu to 40 km / h. Do tego dwa wygodne fotele, pasy bezpieczeństwa, niewielka przestrzeń bagażowa, przycisk start / stop, obowiązkowy ekran dotykowy i tyle... Czy tak ma wyglądać motoryzacja przyszłości ? Czy znane nam samochody będą jedynie kolekcjonerskimi przedmiotami dla hobbystów ?

Autonomiczny pojazd adaptacyjny zapowiada systemową rewolucję. Oprócz Google nad zupełnie nową filozofią podróżowania i transportu w ogóle pracują geniusze z firmy Tesla, która dominuje na rynku samochodów elektrycznych.  Testy nowego pojazdu Google odbywają się w Kalifornii. Zachęcamy do zapoznania się z filmami prezentującymi wrażenia z jazdy.