AC Cobra, zwany też Shelby Cobra, to kultowy roadster, który stanowi syntezę brytyjskiej i amerykańskiej technologii.

Prosta konstrukcja, typowa dla zlokalizowanych na Wyspach manufaktur i potężny silnik V8, który stanowi o tożsamości amerykańskiej motoryzacji to przepis na legendę.

Przypomnijmy, że już w 1964 roku wersja Cobra GT wygrała 24-godzinny wyścig w Le Mans.

Od tego czasu w tym samochodzie nie zmienia się w zasadzie nic.

Jest odporny na nowinki technologiczne niczym ZUS na restrukturyzację.

Model 427 powstał w 1965 roku. Użyto w nim silnik V8 o pojemności 6989cm³ i mocy 425 koni mechanicznych.

Współczesna wersja, którą zbudowano z okazji 50-lecia marki, świętuje triumfy firmy z lat 60. To również przypomnienie o tym, że za dość sensowne pieniądze możemy kupić samochód, który przypomina nam o istocie pierwotnej, dzikiej, nie ograniczonej systemami bezpieczeństwa motoryzacji.

Na 50-lecie powstaje dokładnie 50 kolekcjonerskich pojazdów. Każdy jest prawdziwą gratką i niezłą inwestycją na przyszłość.

Cobry powstają na bazie aluminium lub włókna szklanego. Model jubileuszowy wyróżnia niebieski kolor, który nawiązuje do Wimbledonu. We wnętrzu znajdziemy czarną skórę i winyl. Każdy fotel jest sygnowany numerem seryjnym. Kultowe roadstery trafią na rynek już 13 stycznia 2015.

Nic nowego. To pozycja obowiązkowa jedynie dla zwolenników modelu. My preferujemy innowacyjne samochody. Zapach spalin i wiatr we włosach to zbyt mało jak na motoryzację XXI wieku.

Brak rekomendacji trendu.pl