Chorwaci nie kreują wielkich haseł o elektromobilności. Ale to w okolicy Zagrzebia powstaje pierwszy elektryczny supersamochód, w dawnym bloku wschodnim.

Wszystko dzięki wizji założyciela marki Rimac Automobili, genialnemu Mate Rimac, który pełni zaszczytną funkcję CEO firmy tworzącej hypersamochody na miarę XXI wieku.

I to takie wybitne jednostki, a nie centralnie planowane programy tworzą innowacje i wartości globalnej gospodarki, na przekór maruderom, którzy twierdzą, że się nie da, bo wszystko opanowały korporacje.

Nowy C_TWO śmiało konkuruje z najbardziej prestiżowymi markami na rynku. To rywal nie tylko dla takich brandów jak Tesla i Fisker, ale również Lamborghini czy Ferrari.

Na pokładzie supersamochodu znajdziemy cztery elektryczne silniki, które generują łączną moc 1914 koni mechanicznych.

Pierwsze sto kilometrów pojawia się na liczniku po 1,85 sekundy. Przyspieszenie do 300 km zajmuje 11.8 sekund. Maksymalna prędkość to 412 km/h.Moment obrotowy wynosi 2300 Nm.

Ten wynik plasuje model C_TWO obok takich legend jak Koenigsegg Agera RS czy Bugatti Chiron.

Zasięg hypersamochodu to 649 km. Ładowanie baterii litowo-manganowo-niklowej do 80 procent zajmuje 30 minut.

Samochód jest w pełni autonomiczny. Na pokładzie znajdziemy osiem kamer, czujnik LIDAR, sześć radarów i dwanaście sensorów ultradźwiękowych. Zdaniem producenta, każda godzina spędzona w samochodzie generuje 6 GB danych.

Model to również designerskie arcydzieło, z drzwiami unoszonymi do góry, światłami w technologii LED czy wszechobecnymi skórą i włóknami węglowymi.

Rimac C_TWO wpisuje Chorwację do grona globalnych trendsetterów. Kultowy model na miarę pierwszych Ferrari od genialnego Enzo czy Lamborghini z takimi modelami jak Countach i Diablo.