Czy koncepcyjna FT1 to zapowiedź powrotu legendarnej Toyoty Supra na rynek ?

Supra to kategoria sama w sobie. Niezwykła, unikalna, niepowtarzalna. Supersamochód z logo Toyota, który konkurował z Lamborghini czy Ferrari. Obiekt marzeń wielu fanów motoryzacji. Przedmiot szybszego bicia serca dla fanów tuningu.

Toyota decydując się na powrót legendy, z całą pewnością wyznaczy nowe granice technologiczne i designerskie. Zdjęcia, które prezentujemy poniżej utwierdzają nas w przekonaniu, że prototyp jest na tyle gotowym dziełem, iż kwestią niedługiego czasu pozostanie model produkcyjny.

Toyota projektując nową Suprę, zwaną póki co FT- 1 Concept, wzorowała się na takich modelach jak 200GT, Celica, MR2, FT-86 i klasycznym modelu Supra.

Za projekt odpowiada Alex Shen. Design karoserii powstał pod wpływem inspiracji wiatrem. Trzeba przyznać, że samochód wygląda muskularnie i okazale. Tylny spojler ujawnia się przy większych prędkościach, podkreślając rasowy charakter Toyoty. Klasyczny napęd na tylne koła potęguje wrażenia z jazdy i powoduje, że dla zachowania lepszego rozkładu masy kokpit przesunięto dość daleko w tył.

Kokpit i kierownica to gratka dla fanów konsol i gier video. Będą się czuć jak w domu. Kierowcy Ferrari, których znamy, spoglądają w stronę tego samochodu z niedowierzaniem. Czy Supra zdetronizuje legendę z Maranello ? Czy czarny koń może czuć zagrożenie ? Azjaci w ostatnich latach udowadniają, że potrafią wypracować przewagę i tworzyć nowe wartości, nie ograniczając się jedynie do kopiowania i udoskonalania. Niecierpliwie czekamy na wersję produkcyjną. Legendarna Supra wraca z impetem...