Integracja wspólnoty europejskiej postępuje. Pomimo przejściowych trudności, które wydają się raczej grą interesów Unia staje się coraz bardziej spójnym organizmem. Kolejny etap to unifikacja dokumentów potwierdzających Prawo Jazdy.

Europejskie prawo jazdy to istotny krok na drodze ku pogłębiającej się integracji wspólnoty. Casto Lopez z Komisji Europejskiej podkreśla, że największe zmiany pojawiają się w obszarach związanych z motocyklami i motorowerami. Rzeczywiście ilość motorowerów, skuterów i motorów wzrasta w niezwykle dynamicznym tempie. W ślad za tym powinny iść rozwiązania infrastrukturalne i prawne. Temu wyzwaniu pragnie sprostać Unia Europejska.

Nowe unijne prawa jazdy to również nowe kategorie dla motocyklistów. Użytkownicy motorowerów, będą posiadać unijny dokument i dołączą do pełnoprawnych użytkowników ruchu drogowego.
Zwiększą się dodatkowo represje dla piratów drogowych, co wpłynie pozytywnie na poprawę kultury jazdy i bezpieczeństwo.

To ciekawy temat w kontekście narastającej w Polsce debaty na temat fotoradarów i bezpieczeństwa na drogach.

Poniżej prezentujemy film, który pokazuje, że Unia promując słuszne idee potrafi zlecać kampanie niezwykle kreatywnym agencjom i wybierać śmieszne i niebanalne kreacje. Ten film wciągnał nas tak bardzo zarówno w sferze wizualnej jak również dźwiękowej, że puszczamy go w redakcji non stop od rana.