Nowa generacja kontrowersyjnej Beemki stała się faktem. X6 to dla jednych samochód Panów, którzy czerpią pieniądze z sutenerstwa, a dla innych awangardowa, designerska perełka.

Pierwsza generacja stanowiła sprzedażowy hit marki BMW w Azji i Europie Wschodniej.

Synteza SUVa i coupe okazała się na tyle unikalna, że fabryka nie nadążała z produkcją.

Można było mieć zastrzeżenia do jakości wykonania wnętrza, cała reszta była jak to u Bawarczyków perfekcyjna.

Druga generacja, podobnie jak nowe X5, jest o klasę lepiej wykonana. Jakość użytych materiałów, wzornictwo i ergonomia pozostają na najwyższym poziomie. Również z zewnątrz nowe X6, choć narysowane bardzo podobnie do pierwszej generacji, wydaje się bardziej dopracowane.

Model będzie dostępny w Polsce już jesienią. Znajdziemy tu standardowy napęd na xDrive, który napędza wszystkie cztery koła. Do tego znana z X5 3,0-litrowa, turbodoładowana jednostka DIESEL o mocy 258 KM lub 4,4-litrowa, podwójnie doładowana 450 konna benzyna.

Nie zabraknie również znanego już ropniaka M50d o mocy 381 KM, który ma zużywać jedyne 6,6 litra paliwa na 100 kilometrów. Kolosalnych rozmiarów X6 zasilana silnikiem DIESEL i sygnowana logiem M rozpędza się do setki w jedyne 5,2 sekundy oraz do standardowych dla BMW 250 km / h.

BMW produkuje już jednostki triturbo. Pewnie i taki silnik trafi do gamy X6. Zwróćcie uwagę na charakterystyczne LEDowe tylne lampy czy adaptacyjne przednie światła. Również matowe elementy wykończenia czynią model niezwykle intrygującym.

Znakomita ośmiobiegowa skrzynia biegów to przysłowiowa wisienka na torcie.

Nowa X6 jest o wiele bardziej dopracowana. To samo można zresztą powiedzieć o znakomitej nowej X5, która jest istotnie lepsza od poprzedniej generacji i do tego sporo tańsza.

Nie wspominamy o licznych gadżetach jak head-up display czy systemach asystujących podczas jazdy na autostradzie lub w trakcie parkowania. I do tego wspaniale wyglądająca kierownica. Poziom dopracowania nowej BMW X6 naprawdę imponuje.

O ile pierwsza generacja kojarzyła się redakcji trendu.pl z samochodowym porno, o tyle nowa X6 jest modelem, który chętnie przetestujemy.