Rozdanie nagród Mercury Awards już coraz bliżej. Tymczasem przyjrzyjmy się, kto może otrzymać tę prestiżową nagrodę brytyjskiego świata muzyki. Trzeba przyznać, że w Wielkiej Brytanii gusta muzyczne są nieco odrębne od naszych...

Jedną z nominacji do nagrody Mercury jest brytyjska piosenkarka, Natasha Khan. Próżno jednak szukać tego nazwiska na listach nominacji. Tam występuje pod nazwą "Bat for Lashes". Natasha pochodzi z rodziny pakistańskiej. Młode lata spędziła na podróżach niemal po całym świecie. W późniejszych latach swego życia skończyła studia muzyczne i filmowe. Po ukończeniu nauki została... wychowawcą przedszkolnym. W międzyczasie zaś przygotowywała materiał na swój pierwszy album.

11 września 2006 został wydany debiutancki album zespołu, "Fur and Gold". W tym roku wydano kolejny album, zatytułowany "Two Suns". Gatunek muzyczny, jaki reprezentują Bat for Lashes to rock alternatywny. W Polsce gatunek ten ma grono swoich wiernych fanów, jednakże nie jest jakoś szeroko rozpowszechniony w mediach. Zobaczyć klip jakiegoś zespołu grającego muzykę alternatywną - w TV niewykonalne, w Internecie, dzięki Youtube - całkiem możliwe.