La Roux jeszcze do niedawna była słuchana tylko przez garstkę ludzi zorientowanych w muzyce alternatywnej. Kilka dni temu słyszałam ją w RMF FM. La Roux to duet składający się z piosenkarki i grającej na syntezatorze Ellie Jackson oraz kompozytora Bena Langmaid, na scenie zawsze pojawia się tylko Ellie. Dlatego wiele osób myśli, że to projekt solowy.

Ciekawym rockiem alternatywnym, jednak bardziej romantycznym jest Bat for Lashes. Pod tą nazwą występuje Pakistanka Natasha Khan, która stała się już królową brytyjskich klubów. 11 września 2006 został wydany debiutancki album zespołu, "Fur and Gold". W tym roku wydano kolejny album, zatytułowany "Two Suns". Zderzyła tam ze sobą różne style, różne brzmienia, różne elementy muzyczne. Jej muzyka, jak również atmosfera w teledyskach jest magiczno-kosmiczna. Jej debiutancki singel The Wizard był wydany przez Drowned in Sound. Pierwszy album zrealizowała wytwórnia Echo Records, dla której nagrywają również między innymi Feeder i Róisín Murphy. Muzyka Bat for Lashes porównywana jest do Björk, inni słyszą Sinead O’Connor, a jeszcze inni słyszą uszczypliwy głos Kate Bush.

Wiele podziwia Natashę za to, że ma odwagę tworzyć muzykę tak złożoną i nieprzystępną dla większości potencjalnych słuchaczy, jednak po La Roux widać, że ludzie pragnął czegoś więcej niż jednego refrenu przez całą piosenkę.