Każda piosenka artystki zawsze okazuje się wielkim hitem, którą nuci cały świat pod nosem. Beyoncé Knowles jest świetnym przykładem kobiety sukcesu. Jest ona nadal bardzo młodą piosenkarką, a osiągnęła już bardzo wiele. Dzięki wspaniałemu głosowi, ciężkiej pracy i świetnemu wyczuciu mody stała się ona wzorcem dla wielu kobiet.

Trzeci studyjny album Beyonce jednej z najpopularniejszych obecnie wokalistek na świecie i ikony pop- kultury ukazał się 17 listopada 2008 roku.

Album "I Am... Sasha Fierce" jest pierwszym studyjnym dokonaniem Beyonce od czasu wydanej w 2006 roku (na 25-te urodziny artystki) płyty B'Day. Tytuł nawiązuje do drugiej, scenicznej osobowości artystki, która znacznie rożni się od charakteru Beyonce w życiu prywatnym. Szczegółowo wyjaśnia to sama płyta, nad którą Beyonce pracowała prawie rok i jest to najbardziej osobista płyta w jej karierze. Wszystkie piosenki zostały tutaj bowiem napisane i wyprodukowane przy jej udziale.

Album podzielony jest na dwa krążki. Na pierwszym znajduje się tylko 6 utworów. Piosenki są spokojniejsze, bardziej osobiste, balladowe, drugi to zbiór kawałków tanecznych, czasami przypominających dokonania Destiny's Child. Album promuje więc dwa utwory "If I Were A Boy" i "Single Ladies".

Płyta ukazał się również w formacie 2CD Deluxe - z dodatkowymi pięcioma utworami.

Tracklista:
CD 1:
01.If I Were A Boy
02.Halo
03.Disappear
04.Broken-Hearted Girl
05.Ave Maria
06.Satellites

CD 2:
01.Single Ladies (Put A Ring On It)"
02.Radio
03.Diva
04.Sweet Dreams
05.Video Phone