Boy George solową karierę muzyczną rozpoczął w roku 1987 albumem zatytułowanym Sold. Płyta zyskała pozytywne recenzje i stała się hitem w Europie. Od tamtego okresu aż do dzisiaj traktowany jest przez media jako postać wyjątkowa, ekscentryczna, której karierę warto śledzić, bo artysta często zaskakuje,
Dużym sukcesem okazała się ścieżka muzyczna do filmu „Crying Games” nagrana w 1992 roku.
W 2005 premierę na Broadwayu miał autobiograficzny musical Boy’a George’a,  w którym  wystąpili członkowie grupy Queen, Brian May i Roger Taylor. Za muzykę do tego musicalu otrzymał bardzo prestiżowego broadwayowskiego Oskara.
To niewiarygodne, że Boy George nigdy jeszcze do Polski nie dotarł.
Trudno w to uwierzyć tym bardziej, że  jego zazwyczaj wybredni przyjaciele, tacy jak George Michael, Antony Hogarty czy nawet członkowie grupy Queen od dawna mają to już za sobą. O tym, że w Polsce oczekuje Go spore grono wielbicieli nie trzeba nikogo przekonywać, podobnie zresztą jak o tym, że Boy George w roli dja poradzi sobie z wybredną warszawską publicznością. Występ odbędzie się w Teatrze CAPITOL, przy ulicy  Marszałkowskiej 115, miejscu nieprzypadkowo na te okazje wybranym.