Koncert na Stadionie Gwardii w Warszawie odbędzie się 23. maja 2009 roku i będzie jednym z pierwszych występów podczas europejskiej części "Depeche Mode - Tour Of The Universe".

Muzycy ogłosili najbliższe plany podczas konferencji prasowej 6. października. Grupa przebywa obecnie w Nowym Jorku, gdzie pracuje nad nowym albumem, którego premiera planowana jest na kwiecień przyszłego roku. Będzie to jedenasty krążek w historii formacji działającej na rynku muzycznym od 28. lat. Po premierze albumu zespół wyruszy w trasę koncertową promującą nową płytę.

Dave Gahan, Martin Gore i Andy Fletcher zdradzili na razie szczegóły trasy europejskiej. Pierwszy koncert ma odbyć się 10. maja w Tel Awiwie. Dwa dni później tercet wystąpi w Atenach. Przed występem w Warszawie piosenki z nowego albumu będzie można usłyszeć na żywo w stolicach Turcji, Rumunii, Bułgarii, Serbii i Chorwacji. Harmonogram trasy obejmuje całą Europę. Ostatni występ zaplanowano na 11. lipca w Portugalii, zatem Polska będzie jednym z pierwszych miast europejskich, do których zawita Depeche Mode.

Już zacieramy rączki! a Wy za wczasu rezerwujcie bilety!