Macy Gray ? właścicielka jednego z najbardziej charakterystycznych głosów świata, niezwykle charyzmatyczna osobowość muzyczna i sceniczna. Obok Erykah Badu, Angie Stone i Jill Scott jest jedną z najważniejszych postaci muzyki soul i R&B. Ma na swoim koncie pięć albumów i kilkanaście milionów sprzedanych płyt!

Autorka wielu przebojów m.in. I Try, Do Something, Sexual Revolution, When I See You czy Sweet Baby - nagrany wspólnie z Erykah Badu. Współpracowała również z Angie Stone, Beckiem, Carlosem Santaną, a nawet Fat Boy Slim! Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym Grammy, Brit Award i MTV Award.


Zadebiutowała w 1999 roku albumem On How Life Is, na którym znalazły się jej dwa pierwsze przeboje I Try i Do Something. Płyta sprzedała się w ponad 7 milionowym nakładzie! Na drugim albumie The Id pojawili się pierwsi, wielcy goście: Erykah Badu, Amir (The Roots), John Frusciante (Red Hot Chili Peppers), Angie Stone i Mos Def. Album przyniósł kolejne przeboje jak Sweet Baby czy Sexual Revolution.

Rok 2003 należał do trzeciego album The Trouble With Being Myself, na którym znalazły się kolejne hity, takie jak When I See You, Come Together i Happiness. W kolejnym ukazała się płyta wieńcząca jej wielką, dotychczasową karierę The Very Best of Macy Gray.


Po 4 latach przerwy i nieznośnym dla fanów oczekiwaniu w marcu tego roku Macy powraca w wielkim stylu nowym albumem Big. Gościnnie występują na nim Natalie Cole i Fergie. Współproducentem albumu jest i Will.I.Am z Black Eyed Peas. Na krążku znalazły się również kompozycje Justina Timberlake?a i NAS-a. Płyta jeszcze przed oficjalną premierą zebrała entuzjastyczne recenzje.

Poprzedni występ Macy Grey w Polsce był ogromnym wydarzeniem, ale - z racji cen biletów - dostępnym dla niewielu. Tym razem nadarza się niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć i zobaczyć Macy Grey w malowniczym amfiteatrze, w którym nie tak dawno gościła znakomita Erykah Badu!