Jak często słuchacie muzyki na żywo w swoim pokoju otoczeni przez tłum artystów, dziennikarzy i podobnych trendsetterów? Nieczęsto, prawda?

Sofar, czyli Songs From A Room, to ruch rozpoczęty w 2009 roku przez muzyka o pseudonimie Passion Ate Dave, który polega na organizacji kameralnych minikoncertów w living room’ach członków ruchu. Miejsce i termin koncertu są znane tylko konkretnym zaproszonym osobom, które są selekcjonowane spośród chętnych zgłaszających się na stronie internetowej Sofar.  
Koncerty organizowane są obecnie w 35 miastach świata, wszystkie są nagrywane i dostępne na kanale Sofarsounds na Youtube. Muzyka, której słuchają członkowie ruchu, jest „organiczna” – grana na żywo, głównie akustyczna, chociaż nie jest to warunek, ale przede wszystkim nieznana szerokiej publiczności. Słuchacze są proszeni o zachowanie absolutnej ciszy i skupienie. Cel: powrót do źródeł - podobnie jak próbowanie jagód w lesie lub łowienie ryby w górskim potoku.
Ze względu na starannie dobrane towarzystwo i niezwykłe jak na początek XXI wieku wymagania, koncerty Sofar mają niecodzienny klimat – prawie dosłownie przenosząc słuchaczy do innego świata.

Kto zaprasza następnym razem ?

Autor: D-J-N