Organizatorzy koncertu The Rolling Stones w Warszawie dopuszczają możliwość przesunięcia godziny rozpoczęcia imprezy, by nie kolidowała z żałobą narodową.
Możliwe, że występ rozpocznie się z trzygodzinnym opóźnieniem, o północy ze środy na czwartek. Początek koncertu pierwotnie zaplanowano na godz. 21, w środę.

Muzycy - Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood oraz Charlie Watts - przylecieli do Polski bezpośrednio po koncercie w Brnie. Przed warszawskim hotelem Hyatt oczekiwał na nich tłum dziennikarzy i fotoreporterów. Stonesi przywitali się z oczekującymi i szybko weszli do hotelu.

Jest to trzecia wizyta Stonesów w Polsce. Organizatorzy spodziewają się na koncercie legendarnej grupy 40-45 tys. widzów. 150-minutowy koncert organizowany przez agencję Viva Art odbędzie się w ramach trasy promującej ostatnią płytę zespołu "A Bigger Bang" z 2005 roku.

Na potrzeby koncertu na Wyścigach przygotowania trwają od zeszłego tygodnia. Jak zapewniają organizatorzy, scena, na której wystąpi zespół, będzie największa na świecie. Będzie miała 30 m głębokości i 70 m szerokości. Cała konstrukcja będzie wysoka na 28 m.

Wcześniej publiczność rozgrzeje Tatiana Okupnik i brytyjski wokalista Steve Harvey z grupą Cockney Rebel. Wejść na Wyścigi będzie można od godz. 16.

Grupa wydała do tej pory ponad 30 albumów długogrających. Do ich wielkich przebojów należą piosenki: "(I Can't Get No) Satisfaction", "Let's Spend The Night Together", "Paint in Black", "Honky Tonk Woman".