W 2012 pojawił się jeden z najbardziej ekscytujących angielskich zespołów muzycznych. To Visitors – tworzą go faceci pochodzący z północnej części Londynu. Są mistrzami w sztuce mieszania pięknych melodii z ostrymi brzmieniami gitary i dźwiękami klawiatury, które na długo pozostają w pamięci. Visitors mogą pochwalić się również w swoich utworach  ironicznym komentarzem społecznym oraz typowo angielskim dystansem i poczuciem humoru.

Chłopcy z Visitors spotkali się przypadkowo trzy lata temu. Każdy z nich grał już w innym zespole, ale wspólna pasja do tworzenia wyrazistych utworów popowych połączyła w jedną drużynę. Od tamtej pory tworzą całość: Gold Ben – wokal/ klawisze; Ricky Whybrow – gitara, Neil Barrett – bas i Alfie Tammaro – perkusja.

Ich utwory opowiadają o ciemnej stronie miłości, samokontroli, ambicjach i trudach życia, które wiele kosztuje. Niepowtarzalny głos wokalisty i sugestywne połączenie bębnów sprawia, iż utwory wpadają w ucho.

W debiutanckim singlu „Oxygen” zespół opowiada historię 'Doktor Jekyll i Mr Hyde', którym jest Premier Wielkiej Brytanii, od którego młodych ludzi może uwolnić jedynie rewolucja, ponieważ nie można dłużej żyć w kraju, w którym karze się płacić nawet za tlen.