Już 6 i 7 grudnia, odpowiednio w Poznaniu i Warszawie, okazja do kontaktu ze znakomitym muzykiem i producentem z Francji, Pascalem Arbez’em, znanym jako Vitalic. Vitalic już kilka razy zaglądał do Polski, jednak warto go zobaczyć i posłuchać przy każdej nadarzającej się okazji, bo zawsze jest inaczej i zawsze ciekawie. Zwłaszcza, że tym razem przed koncertem, przynajmniej w Warszawie, będzie można zobaczyć film „Legenda Kaspara Hausera”, do którego Vitalic przygotował muzykę.

Vitalic tworzy nieszablonową i trudną do zaszufladkowania muzykę będącą mieszanką electro, indie i disco, ocierającą się czasem o electropunk, w wyraźnie wyczuwalnym francuskim stylu (uwaga, to komplement!). Sam klasyfikuje ją jako rave-disco. Dodatkowo, charakterystyczną cechą Vitalic’a jest pojawiające się od czasu do czasu wyraźne odstrojenie syntezatorów, nawiązujące prawdopodobnie do jego twórczości z lat 90-tych, kiedy działał w muzycznym podziemiu.

Warto zobaczyć produkcje video, czyli po polsku teledyski, do jego muzyki – zawsze wiele znaczą, chociaż często dla każdego coś innego.

Polecam!

6 grudnia, SQ klub, ul. Półwiejska 42, Poznań, start 22:00

7 grudnia, 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18/20, Warszawa, start: 22:00 (start filmu „Legenda Kaspara Hausera”o 20:00)

D-J-N