Gdy na dworze robi się chłodniej, coraz chętniej otulamy się rozgrzewającymi zapachami, które wprawiają nas w dobry nastrój. Ogromnym powodzeniem cieszą się wonie orientalne, wśród których dużą rolę odgrywają przyprawy korzenne m.in. cynamon, anyż, wanilia, goździki czy gałka muszkatołowa. Do kogo będą one pasować i w jaki sposób warto z nich korzystać?

Rozgrzeją i zaintrygują

Perfumy, do których stworzenia wykorzystano przyprawy korzenne, w ciepłe dni okazać się mogą zbyt ciężkie, wręcz duszące. Dlatego najczęściej sięgamy po nie jesienią i zimą. Chociaż mogą przywodzić na myśl zapach pysznego domowego piernika, grzanego wina czy świąt, to nie są stworzone z myślą jedynie o domatorach. Większość ich odmian, zwłaszcza tych orientalnych, nadawać się będzie dla osób zdecydowanych, pewnych siebie, śmiało kroczących przez życie. Zapachy korzenne tworzą tajemniczą aurę, doskonale podkreślają seksapil oraz intrygują. Warto wykorzystać ten trik planując namiętną randkę z ukochaną osobą, czy też wybierając się na elegancką imprezę.

Klasycznie i awangardowo

Klasyczne zapachy korzenne są bardzo intensywne, niekiedy nawet lekko duszące – kojarzyć się nam mogą w wonnymi kadzidłami. Ich wielbicieli jednak nie brakuje. Wystarczy wiedzieć, jak używać ich z umiarem, a także potrafić dostosować się do konkretnej sytuacji. Jeśli jednak lubisz orientalne zapachy, a tradycyjne perfumy z nutą korzenną są dla Ciebie za mocne, wybierz jakąś bardziej subtelną propozycję. Nie brakuje ich dzisiaj na rynku – dzięki połączeniu przypraw korzennych z aromatami kwiatowymi bądź cytrusowymi udaje się stworzyć intrygujące i tajemnicze zapachy o bardziej delikatnym działaniu.

Gdzie szukać oryginalnych perfum?

Poszukując dobrych perfum z nutą przypraw orientalnych warto postawić na sprawdzone perfumerie, oferujące luksusowe, oryginalne produkty. Jedną z nich jest ekskluzywna Mon Credo, znajdująca się w centrum Warszawy przy ulicy Brackiej. Pamiętajmy, że w przypadku luksusowych dóbr, jakimi są niewątpliwie perfumy, nie warto żałować pieniędzy – w przeciwnym razie możemy trafić na mało wartościowe podróbki, które nie tylko mogą zawierać składniki niskiej jakości, lecz także ulotnią się zaraz po naniesieniu ich na skórę. Wybierając orientalne zapachy skorzystajmy z pomocy doświadczonych asystentów, którzy podczas rozmowy poznają nasze upodobania i wskażą optymalne aromaty. Przydatnych informacji możesz szukać również w Internecie - więcej informacji o nutach zapachowych znajdziesz na http://www.moncredo.pl/wszystko-o-perfumach/nuty-zapachowe/.