Na tegorocznym PLANETE DOC REVIEW w 10 sekcjach zostaną zaprezentowane 52 filmy. Szesnaście filmów stanie do walki o Nagrodę Millenium i tytuł Najlepszego Filmu Festiwalu. Po raz pierwszy znalazł się wśród nich film polskiego reżysera Marcina Koszałki (ŚMIERĆ Z LUDZKĄ TWARZĄ).

W drodze głosowania swoją nagrodę przyzna festiwalowa publiczność. Jeden z filmów odbierze Nagrodę Magazynu Kino. Pokazom Festiwalowym będą towarzyszyły spotkania z gośćmi - twórcami prezentowanych filmów.

Na program Festiwalu PLANETE DOC REVIEW składają się najlepsze pełnometrażowe filmy dokumentalne prezentowane oraz nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych w ciągu ostatniego roku. To filmy, które zarówno dzięki podjętym tematom, jak formie realizacji wzbogacają nasze spojrzenie na świat i wyostrzają artystyczną wrażliwość. W tym roku nowością oraz okazją do dyskusji na temat gatunku będzie prezentacja filmów z pogranicza dokumentu i fabuły.

Filmy tegorocznego Festiwalu zostaną zaprezentowane w sekcjach: "Nauki polityczne", "Quo vadis?", "Zbliżenia", "Fetysze i kultura", "My i Oni", "Oczy szeroko otwarte", "Historie intymne", "Na granicy gatunków". W programie znalazła się też retrospektywa filmów dokumentalnych Wernera Herzoga.

Polskimi akcentami FESTIWALU, oprócz konkursowego obrazu Marcina Koszałki, są trzy krótkie filmy zrealizowane w Szkole Mistrzostwa Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Rozpiętość tematów i form filmów prezentowanych na tegorocznym PLANETE DOC REVIEW jest ogromna. Od tematów politycznych poprzez obyczajowe i kulturowe do filozoficznych. W ramach festiwalu zostaną pokazane także filmy łączące w sobie dokument, fabułę i animację. Przykładem takiej kombinacji gatunków jest film Rona Manna OPOWIEŚCI SZCZURA FINKA o jednej z ikon kontrkultury amerykańskiej. Pogranicze dokumentu i kina komiksowego reprezentuje film Petry Epperlein i Michaela Tuckera JA WIĘZIEŃ ALBO JAK PLANOWAŁEM ZAMORDOWAĆ TONY BLAIRA. Pogranicze kina eksperymentalnego reprezentują trzy krótkie formy Jema Cohena