Tradycją stało się już, że każda kolejna edycja Festiwalu jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Tegoroczny Festiwal postanowiliśmy jednak szczególnie wyróżnić z uwagi na 5. Jubileusz. Sopot TOPtrendy Festiwal potrwa 4 dni - od 8 do 11 czerwca.

Już piąty rok z rzędu w najbardziej znanym nadmorskim kurorcie "Sopocie" będzie gwarno i wesoło: pierwszego dnia - Koncert TOP - 8. czerwca - w wiodących koncertach imprezy wystąpi dziesiątka najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny muzycznej. O zakwalifikowaniu się do tego koncertu zadecydowała ilość sprzedanych płyt w danym roku. Tegoroczny koncert TOP będzie niezwykle różnorodny pod względem muzycznym, wystąpią w nim bowiem (wg alfabetu): Andrzej Piaseczny, Ania Dąbrowska, Blog 27, Grzegorz Turnau, Maria Peszek, Maryla Rodowicz, Myslovitz, Piotr Rubik, Szymon Wydra, Wilki. Kto z nich jest Państwa zdaniem najpopularniejszym artystą roku dowiemy się dopiero podczas koncertu TOP.

9. czerwca to dzień koncertu "trendy". W celu zachowania świeżego spojrzenia - pozbawionego rutyny - na pojawiające się młode talenty, co roku zmieniana jest formuła zarówno wyłaniania artystów do koncertu "trendy", jak i sposób głosowania na laureatów tego koncertu. W tym roku również konsekwentnie zmodyfikowano reguły naboru do tego koncertu. Artyści biorący udział w konkursie mogli mieć na koncie wydanie dwóch płyt (do tej pory mogli mieć tylko jedną), pod warunkiem, że suma sprzedanych albumów do dnia zgłoszenia do konkursu trendy - nie przekroczyła 19 tysięcy egzemplarzy. Zgodnie z tradycją Festiwalu mogli się zgłaszać wszyscy artyści niezależnie od prezentowanego stylu muzyki. O tym, kto wystąpi na scenie Opery Leśnej w finałowym koncercie "trendy" 2007 - 9 czerwca - zadecyduje kapituła składająca się z przedstawicieli Telewizji POLSAT i Radia ESKA. Przedstawiciele Kapituły na przesłuchanie zgłoszonych utworów mają czas do 30 kwietnia. Szóstkę wykonawców, która otrzyma niepowtarzalną szansę zaprezentowania się szerokiej publiczności podczas finałowego koncertu "trendy"poznamy już 9. maja podczas imprezy inaugurującej Sopot TOPtrendy Festiwal 2007.

Dotychczasowe edycje pokazują, że laureaci konkursu "trendy" świetnie radzą sobie w muzycznym showbiznesie odnosząc kolejne sukcesy. Przez 4 lata w gronie tym znaleźli się m.in. Ania Dąbrowska, Sistars, Zakopower, Lidia Kopania czy Ania Szarmach. Jak pokazuje historia z koncertu "trendy" wcale nie jest tak daleko do TOP-u. Przekonały się o tym: zespół Sistars, który dwukrotnie znalazł się w finałowej 10 TOP (w 2005 i 2006 roku), występując w roku 2004 w koncercie "trendy" oraz Ania Dąbrowska (występ w "trendy" 2003, występ w TOP 2005) i Maria Peszek (występ w "trendy" 2006, występ w TOP w 2007).
Utalentowane osoby z poprzednich koncertów trendy dziś są gwiazdami - a kto spośród wykonawców koncertu trendy 2007 zostanie gwiazdą - okaże się już wkrótce.

Trzeciego dnia Festiwalu, 10 czerwca, swój Jubileusz (30-lecie pracy artystycznej) będzie świętował Jacek Cygan. Ale kogo zaprosił i jak będzie wyglądał ten wieczór zdradzimy Państwu dopiero 9. maja. Czwarty dzień, zgodnie z tradycją, oddajemy najznakomitszym prześmiewcom naszej rzeczywistości, którzy zaprezentują się podczas Czwartej Sopockiej Nocy Kabaretowej (11 czerwca) .To dowód na to, że Festiwal ten to nie tylko najważniejsze muzyczne wydarzenie roku, ale także uczta dla miłośników kabaretu, który w Polsce ma długą tradycję. Imprezę poprowadzą dwaj wspaniali aktorzy znani z wyszukanego humoru: Cezary Pazura i Olaf Lubaszenko. Na scenie Opery Leśnej wystąpią: Kabaret ani Mru Mru, Marcin Daniec, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Koń Polski, Jerzy Kryszak, a także: Kabaret Rak, Kabaret Otto, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Dno, Kabaret Paranienormalni.

Jedno jest pewne takiego nagromadzenia Gwiazd zarówno polskiej sceny muzycznej, jak i kabaretowej jeszcze w historii TOPtrendów nie było!!!

Wszelkie szczegóły dotyczące 5. Jubileuszowego Sopot TOPtrendy Festiwal odkryjemy podczas imprezy inaugurującej to wydarzenie - 9.maja 2007 roku.