Zegary ścienne od setek lat stanowią nieodłączny element wyposażenia praktycznie każdego domu. Jednak w przeszłości zegary miały przede wszystkim funkcję praktyczną - były miernikiem czasu. Dzisiejszym trendem jest to, aby zegar stanowił element dekoracji oraz był idealnie dopasowany do wystroju pomieszczenia. W ten sposób wzbogaca jego wnętrze i nadaje mu niepowtarzalny nastrój.

Projektanci nowoczesnych zegarów ściennych oferują je w wielu kolorach, kształtach i stylach. Powstają setki wspaniałych wzorów do wyboru, ale najbardziej popularne są te, które są wykonywane z nowoczesnych materiałów, takich jak metal czy plastik.

Do jednych z najnowocześniejszych zegarów ściennych należy model Ribbon zaprojektowany przez Umbra. Zegar o unikalnym kształcie wykonany ze stali nierdzewnej, którego czerwone wskazówki kontrastują ze srebrną tarczą, idealnie komponuje się z eleganckim wystrojem salonu.
zeg1
Zegar ścienny może również stanowić doskonałą dekorację kuchni. Dostosowany pod względem stylu do mebli, w które jest wyposażona kuchnia, będzie dodawał jej unikalnego nastroju.

zeg2

Znakomitym elementem dekoracyjnym jest zegar ścienny, który stanowi połączenie modernistycznego stylu z antycznym wzorem. Motywy zdobnicze tych zegarów nawiązują do okresu starożytnego Rzymu i Grecji. Zdobienia nowoczesnych zegarów, podobnie do ówczesnego wzoru, są układane  w ciągłej linii, która wielokrotnie załamuje się pod  kątem prostym.


zeg3_400

Coraz większą popularność zdobywają także zegary ścienne z motywem kwiatowym. Ich walorem jest zminimalizowana forma, dzięki której zegar stanowi stylowe i eleganckie wyposażenie wnętrza. Mimo, że te modele również są wykonane ze stali, to odmienny ich wzór nadaje  nieco romantycznego nastroju.

zeg4_400autor: Renata Śmiałkowska