Każdy producent chciałby, by jego wyroby cieszyły się jak największym uznaniem wśród nabywców. Dodatkowym atutem, który działa na klienta jest udzielana gwarancja. Dzięki temu kupujący wie, że produkt winien długo działać jak należy, a nawet gdyby uległ awarii, to serwis naprawi usterkę za darmo. Ford jak widać jest tak pewien dobrej jakości swoich samochodów, że uruchamia specjalny program przedłużonej gwarancji.

Programem tym objęte będą nie tylko auta nowe, ale i te już używane. Warunkiem jest by przebieg był nie większy niż 200 000 km a wiek auta nie większy niż 4 lata. To będzie duże wyzwanie dla konkurencji. A statystyki mówią, że Ford jest teraz najchętniej kupowaną marką samochodów. Ponoć najpopularniejszymi modelami wg statystyk jest nowy model Forda Ka oraz nowe wcielenie Fiesty. 
Jest takie powiedzonko: Ford guzik wart. Ale chyba jednak to powiedzenie zostało ukute przez tych, co nie posiadają Forda. O czymś te liczby świadczą i według nas ten 10 letni program jeszcze przygoni klientów Fordowi. Tak trzymajcie!