Nowa książka amerykanki Mimi Spencer "101 Rzeczy do Zrobienia Zanim zaczniesz Dietę". 
Okładka jest tak pyszna, że treść wzbudza wątpliwości. Założeniem jest iż dieta nie ma sensu, i, - o ironio -im większą mamy obsesję na jej punkcie tym, grubsze się stajemy. 

Spencer potępia naszą kulturę „dietowania” opartą na manii celebrytów, krytykując też takie diety jak Atkinsa. Propaguje apetyt jako "część szerszej perspektywy, realistyczny obraz", który "obejmuje zagadnienia ciała, poczucie własnej wartości, stylu życia i regularnych wzlotów i upadków normalnego życia, a nie realiów gwiazd Hollywood dziedziczek, którzy mają pracowników do wyciskania soku z buraków co rano. 
Spencer uważa, że pewność siebie i wiara w siebie to klucz do bycia lepszym (chudszym) - i ona jest tego żywym dowodem: "Przy pisaniu tej książki porzuciłam dietę i zaczęłam szukać sposobów poprawy własnego samopoczucia. I wiecie co ? spadł mi kamień z serca". 
W tym momencie Spencer mówi, o utracie masy ciała, która równa się byciu szczęśliwszym. (chce byśmy były szczuplejsze i powie nam jak), ale z drugiej strony, chce, wyrwać nas "z więzów cienkie i udręki diety”. 
Rozdziały książki są w istocie zbiorem wszystkich diet z czasopism. Niektóre wskazówki Spencer obejmują: obiad Cameron Diaz na śniadanie(kurczak z brokułami ), plan po-urodzeniowy Angeliny jolie na ograniczeni konsumpcji kalorii (ogromny poranny posiłek, zupa jarzynowa na obiad), owsianka Madonny. 
Dalej:
*Ograniczenie węglowodanów po 17:00
*Mała kolacja w rozsądnym terminie; 
*Więcej brązowej żywności, zieleni, purpury 
*"Nauczyć się kochać soczewicę" 
*Jedz posiłki a nie przekąski
*Pij zupy; 
*Pij zieloną herbatę
*Myśl po japońsku
*Jedz grejpfruty 
*Zgub cukier w herbacie
*Kupuj tylko 80 procentowe kakao
*Bądź ostatnia przy stoliku która zacznie jeść
*Kupuj mniejsze łyżki (!!)
*Jesz poza domem? Usiądź naprzeciw lustra; 
*Porzuć dietetyczne napoje
*Przejdź do wysoko białkowych kanapek 
*Zdobądź krokomierz
*Przylep obraz niedobrej Britney do lodówki. 

Książkę można przeczytać dla pięknego dowcipu i umiejętności pisarskich Spencer oraz dla porad w sprawach mody (Wspaniałe cudeńka, która współtworzyła edycję z Camilla Morton), ale przez rozdziały o diecie przechodź z ostrożnością. Przede wszystkim jednak książka uzmysławia nam, że wszystko siedzi w naszych głowach!!